intermobil
Srba Servis

Zpět

Nové vozy Dacia skladem

 

Původem rumunský výrobce vznikl v roce 1966 a na konci minulého století jej odkoupil francouzský Renault, který do vývoje vnesl své více než stoleté zkušenosti. Tato automobilka původně vznikala jakožto dceřiná odnož bez jakýchkoliv větších ambicí, ale nakonec stala Dacia soběstačnou značkou s velkou spoustu přívrženců, kteří spoléhají na její kvalitu a užívají si těchto vozů plnými doušky.

Samotná název společnosti je odvozený od antického městského státu. Původně byl, jak již bylo zmíněno, značka založena jen jako podpůrná dceřinka společnosti Renault. Historie automobilky je přitom poměrně strohá, protože i přes založení v roce 1966 spíše dlouhou dobu odpočívala v pozadí její velké matky, značky Renault. O poznání zajímavější historií se ale pyšní výrobní závody, kde Dacia sídlí. Proslavily se například výrobou motorů do letadel během druhé světové války a dodnes jsou závody velice aktivními.

Samotná Dacia začala ukazovat svůj celosvětový potenciál a takříkajíc vystrkovat růžky až přibližně od roku 1975 kdy po sérii několika automobilů přišla na svět velice oblíbená Dacia 3000 a její všechny nastávající verze. U vozů bylo vždy velice dobře viditelné, že se jedná o dceřinou společnost Renaultu, protože i konstrukce a vlastnosti automobilů byly poměrně blízce provázány. Asi nejznámější kousek se automobilce povedl po přelomu tisíciletí, kdy se na světě ukázal model Solenza, který dnes už patří do velké retra, ale má stále svoje milované zástupce.

Současné vozy Dacia jsou mířeny spíše pro potřeby rodiny a vyznačují se jako velice prostorné a pohodlné cestovní vozy. Vedle menších výrobních sérií jako Dacia Sandero je například velice oblíbenou volbou i Dacia Duster, která už je kompaktním vozidlem o překvapivě velké kapacitě. Kdo tedy hledá takové automobily, od kterých by mohl očekávat spolehlivost, opravdu velké prostorové možnosti pro víceméně celou rodinu i s pakáží, a ještě něco navíc, tak se v sortimentu vozidel Dacia bude cítit doslova jako doma.

Nalezeno 32 vozů

Dacia Duster

vozů zvoleného modelu: 13
cena od 341 900 Kč
do 444 800 Kč

Dacia Lodgy

vozů zvoleného modelu: 5
cena od 382 102 Kč
do 447 324 Kč

Dacia Sandero

vozů zvoleného modelu: 14
cena od 278 400 Kč
do 364 220 Kč