CII propagace bannerového prosoru
Srba Servis

Zpět

Nové vozy Alfa Romeo skladem

Kdokoliv má sebemenší ponětí o jakékoliv módní značce z Itálie, tak dokáže naprosto dokonale vyjmenovat veškeré jejich přednosti. Elegance, smysl pro detail, prvotřídní materiály, živý a moderní vzhled. Přesně tak se dá popsat rovněž italská automobilka Alfa Romeo. Dříve patřila Alfa mezi vozy, které nebyly populární především díky velké kazivosti, ale dnes už patří mezi ty nejlepší světové automobilky a cílí především na sportovní a luxusní vozy.

Alexandre Darracq je jméno, které stojí za založením ohromné spousty automobilových úspěchů Itálie a stojí rovněž za založením společnosti Alfa Romeo. Ta světlo světa spatřila v roce 1907 pod jménem Darracq Italiana. Až o několik let později se značka přiblížila dnešnímu názvu tím, že byla přejmenována na ALFA. V roce 1916 pod vedením podnikatele Nicola Romea se poprvé začala ukazovat dnešní značka Alfa Romeo se svým typickým názvem. Nepříjemnou minulostí automobilky je, že kvůli svému vlastnímu přežití musela dočasně se svojí výrobou couvnout od silničních vozidel k výrobě munice a motorových součástí pro italskou válečnou mašinérii.

Přesuneme se ale do současnosti společnosti, která není ani zdaleka tak temná a smutná jako některé části její historie. Svůj historický otisk nechal ve výrobě společnosti i Enzo Ferrari. Pokud se podíváme na současnou i historickou výrobu, tak jsou vozidla nápaditá velice elegantním interiérem a svůdným sportovním exteriérem. Automobilka během své existence docílila mnoha úspěchů, včetně vítězství na světových soutěžích, jako Grand Prix nebo Formule 1. Pokud ale značka Alfa Romeo v posledních letech udělala opravdu velký kus práce, tak se posunula především v ohledu spolehlivosti. Dříve velice poruchová značka s nákladnou opravou se dnes stala velice spolehlivou. I když je cena náhradních dílů vyšší, tak ji nízká poruchovost vyrovnává. Aktuálně nejoblíbenějším vozidlem společnosti Alfa Romeo už dlouhé roky zůstává model Stelvio vyráběný od roku 2017. Ostatně i sám Henry Ford říkával: „Kdykoli vidím projet Alfu Romeo, smekám.“

Nalezeno 12 vozů

Alfa Romeo Giulia

vozů zvoleného modelu: 1
cena od 1 340 220 Kč
do 1 595 500 Kč

Alfa Romeo Stelvio

vozů zvoleného modelu: 11
cena od 1 079 013 Kč
do 1 641 000 Kč